Regl külodu nedir?

Regl külodu oldukça kullanışlı bir regl hijyen ürünüdür. Her vücut regl dönemini farklı atlatır. Bu yüzden belki diğer regl ürünleri sizi daha iyi tatmin edebilir. Yine de regl külodu işlevselliği yüksek bir seçenektir! Bu yazımızda regl külotları ile ilgili sık sorulan soruları cevaplayacağız. Umarım siz de okuduktan sonra denemek için bir şans vereceksiniz!
 
Regl külodu nedir?

Regl külodu normal iç çamaşırı gibidir. Farklı modelleri de olan bu ürünün tanga, yüksek bel ya da bikini kesim modellerini görmek mümkündür. Ama en güzel yanı, ürünün regl dönemini kolaylaştırıcı doğasıdır. Regl külodunun ağ kısmı birkaç katmandan oluşur, kanı emmek için özel tasarlanmış bir üründür.
 
Regl külodu nasıl kullanılır?

Çoğu iç çamaşırı nefes alan kumaşlardan yapılır. Ancak regl külodlarının kasık bölgesinde sızıntıları önlemek için ekstra koruyucu ve emici katmanlar vardır. Ayrıca daha da sızdırmaz hale getirmek için su geçirmez bir katman vardır.Antibakteriyel, antimikrobiyal ve kokusuz olmaları için doğal liflerden (yün gibi) oluşan bir yapısı vardır. Ayrıca nem emici özelliklere sahip olurlar, böylece herhangi bir akıntı veya kandan kaynaklanan ıslaklığı hissetmezsiniz.
 
Kaç çift satın almalıyım?

Başlangıç ​​için 2 adet regl külotunu almanızı ve denemenizi öneririz. Ardından ürünün regl döneminizle nasıl gittiğini, külodu ne sıklıkta değiştirmeniz gerektiğini ve sızdırmazlığını test edebilirsiniz. Verdiği hissi beğenip beğenmediğinizi de görmek için birkaç kez kullanmanız önemlidir. Eğer sizin için uygun bir ürün olduğunu düşünürseniz, o zaman daha fazlasını daha fazlasını satın alabilirsiniz.
 
Regl külodunu ne kadar süre giyebilirim?

Her şey akışınızın ne kadar yoğun olduğuna bağlıdır, ancak hafif ila orta adet kanaması için 8’den 12 saate kadar her yerde takabilirsiniz. Bazı kişilerin iç çamaşırını 3-4 saat sonra değiştirmesi gerekir. Başlangıçta saat başı iç çamaşırınızı kontrol etmek iyidir, ihtiyaç gördüğünüz durumda regl külotunuzu değiştirin.
 
Regl külodu ne kadar sürede eskir?

Regl külodu doğada çözünebilen maddelerden üretilmiştir ve uzun ömürlü bir kullanım için tasarlanmıştır. Düzgün kullanıldığı takdirde 2 ile 5 yıl arası bir kullanım ömrü vardır. Kullanımınıza bağlı olarak süre artar ya da kısalır.
 
Regl külodunu değiştirmen gerektiğini nasıl anlarsın?

Regl külodunu değiştirmen gerektiğini anlamanın birkaç yolu vardır. Eğer ıslaklık hissetmeye başladıysan, bu regl külodunun maksimum emiciliğe ulaştığını gösterir. Aynı şekilde külodunun dikiş kısımlarında kan ya da ıslaklık görürsen, bu da değiştirmen gerektiğine işaret eder.
 
Regl külodu çok yoğun regl akıntıları için uygun mudur?

Regl kanının yoğunluk miktarı regl külotu deneyiminizi etkileyecektir. Eğer çok yoğun bir regl dönemi geçiriyorsanız, belki de regl kabı kullanmak sizin için daha iyi seçenektir. Ama eğer bu sizin için bir dert değilse, regl külodunu sık aralıklarla değiştirerek de kullanabilirsiniz. Yine de bilmeni isteriz ki regl külotları özellikle normal ve hafif yoğunlukta kan akışının olduğunu günlerde çok daha kullanışlı olacaktır.
 
Regl külodu temizliği nasıl olmalı?

Regl külodunu temizlemek çok kolaydır! Külotunu duşta ya da lavaboda biraz suyla yıka, sonra da çamaşır makinesine at ve makineyi soğuk sıkım ya da hassas ayarda çalıştır. Alternatif olarak külodunu direkt elinle de yıkayabilirsin. Hassas bir deterjan kullandığından emin ol ve yumuşatıcı gibi külotun yapısına zarar verecek ürünlerden kaçın. İşlemleri tamamladıktan sonra yapman gereken tek şey külotu asıp kurumasını beklemek olacak.
 
Regl külodu hijyenik midir?

Evet! Eğer doğru kullanılırsa regl külodu da en az diğer regl ürünleri gibi güvenli ve hijyeniktir. Her ne kadar çoğu insan regl kanını kötü bir şey olarak tanısa da, bunun doğru olmadığı araştırmalarca ortaya koyulmuştur. Eğer regl külodunu düzenli değiştirirsen ve yönlendirmelerimize uygun şekilde temizlersen, hijyenlerinden şüphe edeceğin bir durum kalmaz.
 
Regl külodu postpartum kanaması için uygun mudur?

Evet! Regl külodunu postpartum kanaması için de kullanabilirsin. Sadece kanamanın yoğun olması durumunda daha çok kontrol etmen gerekli.
 
Normal iç çamaşırından farklı mıdır?

Geleneksel iç çamaşırı giymekten biraz farklı hissettirecektir. Regl külodu nefes alan bir kumaşa sahiptir. Ağ kısmında biraz daha kalın bir katmanı vardır. Bu da onu günlük hayatta giydiğimiz külotlardan farklı kılar.
 
Regl külotları kokar mı?

Hayır! Regl külotları kokuyu önleyen katmanlarla donatılmıştır. Kullandıktan sonra hafif bir deterjanla temizliğini yaptığın sürece, regl külodun koku yapmaz.
 
Geri dönüştürülebilir regl ürünleri kullanarak ne kadar atık önleyebiliriz?

Yılda ortalama 528 ped/tampon atığını önleyebiliriz! Her yıl çevreye tonlarca atık bırakılmaktadır, yeniden kullanılabilir ürünlere geçmemiz bu atıkları azaltmanın en iyi yollarından biri.
 
Regl külodu tasarruflu mudur?

Tabi ki! Regl külodu gibi yeniden kullanılabilir ürünler kendinden tasarrufludur diyebiliriz. Tek bir regl külodunu yaklaşık 3-5 yıl kadar kullanabilirsiniz. 
 
Regl külodu ile egzersiz yapmak sızıntıya sebebiyet verir mi?

Regl külodunu neredeyse her spor türü için kullanabilirsiniz. Aslında regl külotları bir tür ped gibidir. Pedler gibi kanın iç çamaşırınızdan dışarı çıkmasını engeller ama bunu tek bir ürünle çözmeyi hedefler. Yine yüksek yoğunluktaki regl günlerinizde dikkatli olmak da fayda var. Böyle günlerde regl külotu sızdırabilir. Yine de belirtelim ki, normal regl külodunu havuzda giymemeni tavsiye ederiz. Yüzme için mayo kumaşından olan regl külotları da vardır. İhtiyacınıza uygun regl külotunu edinmelisiniz.
 
Regl külodu idrar kaçırma için de kullanılır mı?

Regl külotunu idrar kaçırma için kullanmanızı tavsiye etmeyiz. Doğal olarak regl külotu normal külottan daha fazla sıvı tutmaktadır. Ancak sık veya çok miktarda idrar kaçırma gibi bir durum söz konusuysa, uygun olmayabilir. İdrar kaçırma durumunda iç çamaşırınızı hemen değiştirmelisiniz. Eğer gülerken ya da hapşırırken az miktarda idrar kaçırıyorsanız, o zaman bir seçenek olarak değerlendirilebilir. Yine de iritasyona sebep olmaması için düzenli değiştirilmesi gerekir. Eğer idrar kaçırma gibi bir problem yaşamaktaysanız, bir uzmanla görüşün.
 
Regl külodu hamileyken kullanılır mı?

Evet, eğer hamileliğiniz sırasında küçük lekelenmeler yaşıyorsanız, regl külotu giyebilirsiniz. Eğer daha rahat ve yüksek kesim bir tasarıma ihtiyacınız varsa, o zaman hamilelere özel regl külotlarını kullanmalısınız.
 
Regl külodu rahatsız eder mi?

Hayır, geleneksel iç çamaşırlardan biraz daha kalındırlar ancak rahatsız hissettirmezler. Bir ped veya çocuk bezi gibi toplanma ya da ağırlık da yapmazlar.
 
Regl külotlarını nasıl düzgün bir şekilde atabilirim?

Regl külotlarınız geri dönüştürülebilir olup olmadığına bakın, ardından kumaşları yerel geri dönüşüm düzenlemelerine göre ayrıştırın. Atmadan önce regl külotlarını kullanım ömürlerinin sonuna kadar kullandığınızdan emin olun.
 
Regl külotlarını ne zaman değiştirmeliyim?

Eskisi kadar iyi çalışmadıklarını veya içlerinde herhangi bir delik veya yırtık olup olmadığını görmeye başladığınızda.
 
Peki ya diğer yeniden kullanılabilir regl hijyen ürünleri?

Adet kaplarından pedlere kadar birçok seçeneği düşündüğümüzde, hepsinin artıları ve eksileri vardır. Hatta ekstra güvenlik için regl külotu eşleştirilebilirler. Tercih tamamen sizindir.
 
Sonunda tüm soruları geçtik, şimdi geriye kalan tek şey denemek! Regl külotunun sizin için uygun olup olmadığını bize bildirin!

İlk siparişinde %10 indirim ister misin?

İstenmeyen posta göndermiyoruz! Daha fazla bilgi için gizlilik politikamızı okuyun.

Regl külodu nedir?” yazısında bir düşünce

  1. Saliha diyor ki:

    Regl dönemleri için AllMatters regl kabı ve regl külodu bir arada kullanmak sanırım müthiş bir koruma yöntemi olur. mutlaka deneyeceğim.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir