Aptalca Soru Yoktur

Sık sorulan sorulardan oluşan bir koleksiyon oluşturduk.

AllMatters Regl Kabı

Umumi bir banyoda genellikle yanınızda biraz şişe su getirmenizi veya OrganiWipes gibi dezenfekte edici bir mendil kullanmanızı öneririz. Eğer ikisine de sahip değilseniz, tuvalet kağıdıyla silerek temizleyebilir ve örneğin evde bir lavaboya erişiminiz olduğunda temizleyebilirsiniz. Ancak üçten fazla süper tamponu barındırdığı için çoğu insan sadece sabahları ve akşamları kendi evlerinin rahatlığında boşaltmak zorunda kalır.

Doğru yerleştirildiğinde, kap tamamen dolu değilse (ve doğru ölçüye sahip olduğunuzu varsayarsak) sızıntı yapmamalıdır. Sızıntısız bir dönemin anahtarı, emme contasının oluşturulduğundan ve kabın içinizde tamamen açıldığından emin olmaktır. Yerleştirdikten sonra bardağın alt kısmından sıkıştırmalı (veya işaret parmağınızı kabın yanına sokarak) ve sapını çekerken aşağı doğru hareket etmeyene ve çevresinde herhangi bir çöküntü olmadan açılıncaya kadar hafifçe döndürmelisiniz. Emme contasının yerinde olduğunu bu şekilde anlarsınız. Daha fazla ipucu ve püf noktası için 'Regl Kabı Nasıl Kullanılır' kılavuzumuza buradan göz atın.

Kabın malzemesi yıllarca dayanacak şekilde test edilmiştir. Müşterilerimizin çoğu 2-3 yıl sonra değiştirmeyi tercih ediyor, ancak gözle görülür bir hasar yoksa kullanmaya devam edebilirsiniz. Malzeme yapışkanlaşmaya veya çatlamaya başlarsa değiştirmenizi öneririz.

Evet. Kap, biyolojik uyumluluğu test edilmiş ve vücut içinde taşınması güvenli bir malzeme olan %100 medikal sınıf silikondan yapılmıştır. BPA veya lateks içermez. Regl kabımız ayrıca Alerji Sertifikalıdır ve The Vegan Society'ye kayıtlıdır.

AllMatters Regl Külodu

Akışınız izin verdiği sürece kullanabilirsiniz. Bazıları tam gün boyunca kullanabilirken, bazıları ise bir kap veya tampon için yedek olarak kullanabilir. Genelde 8-12 saat kullanmanızı öneririz. Ayrıca gece boyunca ve lekelenme veya akıntı için kullanılabilir. Regl külodunun kendisini ise yıllarca kullanabilirsiniz.

8-12 saat giydikten sonra yeni bir çiftle değiştirebilmeniz için 3-4 çift almanızı öneririz. Yeniden kullanmadan önce kullanılmış olanları yıkayın ve kurulayın.

Köşebent dikişlerine bakarak anlayabilirsiniz. Dikiş yerlerinde kan görürseniz veya iç çamaşırınız ıslaksa, bu onları hemen değiştirmeniz gerektiğinin bir göstergesidir. Bunları kullanmaya başladığınızda, akışınızı ve ne kadar süre boyunca sızıntısız kalabileceğinizi hızlı bir şekilde anlayacaksınız.

AllMatters dönemi iç çamaşırı, 1-2 normal tampon değerinde (10ml) kan tutabilir.

Evet. İç katman (kısmen merinos yününden yapılmıştır) doğal olarak antibakteriyel ve koku önleyicidir. Kullandıktan sonra, emilen kanı soğuk suyla durulayın ve ardından elde soğuk, hafif bir deterjanla veya makinede soğuk (30°) yıkayın. Kuruması için asıldıktan sonra tekrar kullanılmaya hazırdır.

İlk siparişinde %10 indirim ister misin?

İstenmeyen posta göndermiyoruz! Daha fazla bilgi için gizlilik politikamızı okuyun.