Bana Uygun Olan Adet Kabı Boyutu Nedir?

Her vücut kendine hastır, bu nedenle ihtiyacınız olan adet kabı boyutu tamamen benzersiz vücudunuza bağlıdır. Burada listelenen sorular, hangi adet kabı boyutuna ihtiyacınız olduğunu kolayca bulabilmeniz için özel olarak hazırlanmıştır.
 
Kaç çeşit adet kabı boyutu vardır?

AllMatters adet kapları üç boyutta gelir: Mini (en küçüğümüz), A Boyu (orta boyumuz) ve B Boyu (en büyüğümüz). Adet kabı boyutu ne kadar büyükse, o kadar fazla sıvı tutar. Bu nedenle, doğum yapmış olsanız da olmasanız da adet döngünüzün uzunluğu ve ağırlığı hangi adet kabını alacağınıza karar verirken dikkate alınması gereken önemli faktörlerdendir. Tabii ki, size göre çok büyük veya çok küçük bir adet kabı satın alabilirsiniz, ancak AllMatters, bedeninizi doğru aldığınızdan emin olmak için size değişim hakkı da sunar.
 
Mini

AllMatters adet kapları arasında en küçük adet kabı boyutudur.  Ergenlik çağındakiler veya daha küçük beden bir kaba ihtiyaç duyanlar için uygundur. 19 ml kadar kan tutar ve 58 mm uzunluğundadır. Hafif adet kanaması olanlar için de önerilir.
 
A Cup

Orta boy adet kabı modelimizdir. Genelde vajinal doğum yapmamış olan kişilere öneririz. Akışınız orta ila şiddetli ise, bu seçim muhtemelen sizin için en iyisidir çünkü 27 ml’ye kadar kan tutar.
 
B Cup

Bu, akıntısı çok yoğun veya vajinal doğum yapmış olanlara önerdiğimiz en büyük boy adet kapımızdır. 73 mm uzunluğundadır ve 33 ml adet kan tutar.
 
Herkese uyan tek bir beden yoktur

Rehberlik sunsak bile bu, tavsiyelerimizin her zaman işe yarayacağı anlamına gelmez. Regl kabı kullanıcıları için standart beden ölçüsü gibi bir durum yoktur. Bir insan vajinal doğum yapmış olsa da Mini bedene ihtiyaç duyabilir veya aşırı akıntısı olan başka bir kişi B Beden yerine A Bedeni daha rahat bulabilir. AllMatters’ın size sunduğu en büyük garanti de buradadır, eğer yanlış adet kabını seçerseniz bir kereye mahsus olmak üzere ürünü değiştirebilirsiniz.
 
Ya ilk kez adet kabı kullanıyorsam?

İlk kez kullananlar için Mini veya A Beden denemenin en güvenli seçim olduğunu düşünüyoruz. Adet görür görmez adet kabı kullanmaya başlayabilirsiniz, ancak adet kabı vücudunuzu iyi tanımanızı gerektirir.
 
Adet kapları hakkında gelen diğer sorular

Piyasada nispeten yeni sayılan adet kapları akıllarda birçok soruya yol açıyor. Biz de sizin için adet kapları hakkında en çok sorulan soruların bir listesini derledik. Her ihtimale karşı.
 
Adet kabı nasıl kullanılır?

Adet kabını ilk kez kullanmak göz korkutucudur. Aşağıya regl kabı takma işlemini olabildiğince basit bir şekilde anlattık. Detaylı bilgi için buraya tıklayın.
 
Adet kabı nasıl yerleştirilir?

Adet kabınızı yerleştirmeden önce, daima kabı ve ellerinizi katkısız bir sabun ve ılık su ile yıkamalısınız.
Bardağınızı “c katlama”, “elmas katlama” veya sizin için rahat olan herhangi bir katlama şekliyle katlayın.
Rahat bir pozisyon bulun ve bardağınızı yerleştirin.
Küçük bir bulp sesi (vakumun oluştuğunu gösterir) çıktığında, işlem tamamdır.
Adet kabı nasıl çıkarılır?
Kendinize veya adet kabınıza dokunmadan önce daima ellerinizi yıkayın.
Rahat bir pozisyon bulun ve gevşeyin.
Adet kabının tabanını sıkıştırın ve yavaşça dışarı çekin; sıkışmışsa, vakumu parmağınızı yanlardan dolaştırarak bozun ve ardından kabı parmağınızla kıstırarak çıkarın.
Bardağı tuvalete veya lavaboya boşaltın, ardından kabı durulayın ve tekrar yerleştirin!

Bakireler adet kabı takabilir mi?

Evet! Adet gören herkes adet kupasını kullanabilir. Kızlık zarına zarar vermezler veya başka bir iç hasara neden olmazlar. Bu konuyla ilgili detaylı yazımızı incelemek için tıklayın.
 
Ters rahmim varsa adet kabı kullanabilir miyim?

Evet, regl kabı kullanmanızda bir sakınca olmamalı. Ancak yine de önce doktorunuza danışmalısınız.
 
Adet kabı ile ekstra bir ürün kullanmalı mıyım?

İlk kez adet kabı kullanıyorsanız, evet. Adet kabınızı doğru yerleştirdiğinizden emin olana kadar biraz destek kullanmanızı öneririz. Herhangi bir regl ürünü gibi, adet kabına da alışmak biraz zaman alabilir. Kabınızı kullanmayı öğrenirken bir ped veya regl külotu kullanabilirsiniz.
 
Adet kapları acıtıyor mu?

Doğru kullanıldığında ve doğru ölçüye sahip olduğunuzda adet kabı asla zarar vermemelidir. Tampon gibi, doğru yerleştirdiyseniz adet kabının varlığını hiç hissetmiyor olmanız gerekir. Herhangi bir nedenle adet kabı kullanırken acı duyuyorsanız, hemen çıkarın ve yeniden takmayı deneyin. Ağrı devam ediyorsa, bir doktora danışmanız gerekir.
 
Adet kapları rahim ağzına zarar verir mi?

Hayır, adet kapları tamamen güvenlidir ve rahim ağzına zarar vermez.
 
Aktif bir yaşamınız varsa hangi adet kabını satın alacaksınız?

Çok aktifseniz – ister sporcu olun, ister günlerinizi spor salonunda geçirin – malzemesi sağlam bir adet kabı aramalısınız. Bunun nedeni, pelvik taban kaslarınızın bardağınızı ezip hareket etmesine neden olarak sızıntı riskine neden olabilmesidir.
 
Ya adet kabı çok büyük geliyorsa?

Adet kabınız doğru şekilde yerleştirilmişse ve çok büyük geliyorsa, muhtemelen daha küçük bir boyuta ihtiyacınız vardır! Sadece kabınızı daha küçük bir bardakla değiştirin.

İlk siparişinde %10 indirim ister misin?

İstenmeyen posta göndermiyoruz! Daha fazla bilgi için gizlilik politikamızı okuyun.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir