Bakire Biri Regl Kabı Kullanabilir Mi?

Evet, bakire biri olarak regl kabı kullanabilirsiniz. Regl görmeye başladıktan itibaren regl kabı kullanmanızda bir sakınca yok. Bu konuyla ilgili bir yaş sınırı yoktur. Yalnız, bakirelerin ve genç kızların vajinal kasları daha sıkı olma eğilimdedir. Böyle durumlarda bazen regl kabı daha zor yerleşir. Regl kabını rahat hissettiğiniz bir zamanda deneyebilirsiniz, eğer rahatsızlık hissederseniz kendinizi zorlamaya gerek yok. Regl kabına alışmak için kendine biraz süre vermeyi unutma.
 
Bekaret nedir?

Bekaret kompleks bir kavramdır, cinsellik ise geniş bir spektruma sahiptir. Birçok insan cinsellik ve bekaret kavramlarını farklı şekillerde tanımlama eğilimdedir. Bunun nedeni, tanımlarımızın kişisel düşünce ve deneyimleri de içermesidir. Aslında “bakire” kelimesi daha önce hiç cinsel ilişkiye girmemiş insanları tanımlar. Tabi bu terimin kültürel anlamda farklı katmanları vardır.
 
“Bekaretin bozulması” çoğu insan için penisin vajinaya girmesi ile gerçekleşen bir durumdur. Bazı insanlar penis penetrasyonunun olmadığı cinsel aktivitelerin de bekareti bozduğuna inanır. Bazı insanlar için ise zorlandığınız veya baskı altında tutulduğunuz bir durumdayken yaşadığınız cinsel eylem yine bekareti bozan bir durum olamaz. Regl kabı bir regl hijyen ürünüdür, herhangi bir cinsel deneyimle bağlantısı yoktur. Yine de dediğimiz gibi, bu kavramın anlamı kişiden kişiye değişir, bu yüzden sizin için ne anlam ifade ettiğine sadece kendiniz karar vermelisiniz.
 
Regl kabı nedir ve nasıl kullanılır?

Regl kabı alternatif bir regl ürünüdür. Medikal silikondan üretilir ve vajinanın içine yerleştirilir. Adet kanını 12 saate kadar tutmasının yanı sıra farklı boyut seçenekleri de vardır.
 
Bakire olduğunuz için regl kabı canınızı yakar mı?

Regl kabı doğru takıldığı müddetçe acı ya da rahatsızlık hissi vermez, hatta varlığını bile hissetmezsiniz. İlk zamanlar regl kabınızı takmayı öğrenirken biraz rahatsızlık hissedebilirsiniz, bu geçici bir durumdur, zamanla kolaylaşacaktır. Eğer bakireyseniz ya da yaşınız küçükse, size mini modelimizi kullanmanızı öneririz. İhtiyacınıza uygun regl kabı boyutunu bulmak için sitemizi ziyaret edin.
 
Bakire ve genç kızlar için regl kabı yerleştirme önerileri

Rahatla: Regl kabını yerleştirmeden önce rahatlamanız önemli. Gergin olmak kaslarınızı yalnızca daha fazla sıkar. Bu durum regl kabının kolay yerleşmesini engelleyebilir. Regl kabını çömelerek, oturarak, uzanarak ya da ayakta durarak takmayı tercih edebilirsiniz, tamamen size bağlı. Derin bir nefes almayı unutmayın.
 
Keşfet: Vücudunuzu tanımaya çalışın, anatominize hakim olmak regl kabını yerleştirmenizi kolaylaştıracaktır. Temiz elinizle regl kabını vajinal kanala doğru ittirin. Serviksiniz vajina duvarlarınıza göre daha serttir. Büyük olasılıkla ön vajinal duvarın üst kısmındadır (sırttan çok göbek deliğinize yakın). Regl kabınız serviksinizin altına konumlandırmalısınız.
 
Kayganlık: Regl kabınızı su bazlı bir kayganlaştırıcı ile kullanmayı deneyebilirsiniz. Bu kabın daha kolay içeri kaymasını sağlayacaktır.
 
Katla: Farklı katlama şekillerini kullanarak size en iyi gelen seçeneği kullanın. Biz, kabı daha küçük hale getiren “punch-down” tekniğini öneriyoruz ama deneyebileceğiniz farklı katlama şekilleri de mevcuttur.
 
Pes etmeyin: Regl kabını ilk seferde takmak biraz zor gelse de, lütfen pes etmeyin. Eğer kendinizi rahatsız hissederseniz biraz ara verin ve kendinizi zorlamayın. Konuyla ilgili bilgilendirici videolarımızı izleyebilirsiniz.
 
Regl kabı vajinayı genişletir mi?

Hayır, vajina oldukça karmaşık ve mucizevi bir kastır. Lastik bant gibi oldukça esnektir ve esnedikten sonra eski haline dönebilme yetisine sahiptir. Regl kabı ya da tampon vajinanızın genişlemesine sebep olamaz.
 
Regl kabı kullanmanın faydaları

Aslında regl kabı kullanmanın birçok farklı faydası vardır. Regl kabınızı 12 saate kadar kullanmanızda sakınca yoktur. Ayrıca dayanıklı bir materyalden üretildiği için uzun yıllar yenisini almanıza gerek kalmaz. Diğer regl ürünlerine göre daha güvenli bir seçenektir. Regl kabınızı IUD (spiral) ile kullanabilirsiniz, hem çevremiz için çok daha sürdürülebilir bir seçenektir hem de sizi regl ürünlerine tonlarca para dökmekten kurtarır! Ortalama bir insan hayatı boyunca regl dönemleri için toplamda 11,000 tane tek kullanımlık ped kullanır. Bu sayıyı regl gören herkesle çarparsak, bu çok fazla sayıda atık anlamına gelir.
 
Hymen (vajinal zar) ve bekaret hakkındaki mitler

Pek çok insanın düşündüğünün aksine, hymen ilk cinsel birleşme sırasında hemen yırtılmaz ya da bozulmaz. Hymen, yapı itibariyle mühürlü ya da sert bir doku değildir, bu yüzden cinsel birleşme sırasında yırtılma veya bozulma gibi bir durum söz konusu olamaz. Hymen, vajinanın tamamını ya da bir kısmını kaplayan ince bir dokudur. Bazı insanlar bu dokuya doğuştan sahiptir, bu dokunun hiç oluşmadığı insanlar da vardır. Çoğu zaman büyürken bu doku zamanla aşınmaya uğrar. Bu yapı cinsel ilişki esnasında kanamak yerine esneyebilir, yani ilk cinsel ilişkiniz sonrasında kanamayla karşılaşmama ihtimaliniz de vardır. Bilimsel anlamda baktığımızda, bu yapının bekaretinizle doğrudan bir alakası yoktur.
 
Nazikçe takıldığı müddetçe regl kabı yüzünden vajinal zarınız bütünlüğünü kaybetmez. Yine de, bazı insanlar daha kalın ya da deliksiz bir vajinal zar dokusuna sahip olabilir. Eğer vajinal zarınızın yapısıyla ilgili herhangi bir endişeniz varsa, bir uzmanla görüşmeniz daha sağlıklı olacaktır.

İlk siparişinde %10 indirim ister misin?

İstenmeyen posta göndermiyoruz! Daha fazla bilgi için gizlilik politikamızı okuyun.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir