Kategoriler

Adet kabınız sızdırıyorsa, doğru şekilde takılmamış olabilir.
 
Bir bardağı düzgün bir şekilde yerleştirmek biraz zaman, sabır ve pratik gerektirebilir. Buradaki ‘Nasıl yapılır’ kılavuzumuza göz atmanızı öneririz: https://www.allmatters.com/how-to-use
 
Sızıntı/lekelenmenin çeşitli nedenleri olabilir:
 
Düzgün açılmadı: Kabı yerleştirdikten sonra serbest kalmasına yardımcı olmak ve emme contasını oluşturmak için pelvik taban kaslarınızı sıkın. Ayrıca bardağın altını kıstırmayı, ileri geri döndürmeyi ve parmağınızı bardağın alt kısmı etrafında gezdirerek düzgün açılıp açılmadığını ve herhangi bir kıvrım veya çukur olup olmadığını kontrol etmeyi deneyebilirsiniz.
Vajinada kalan fazla adet kanı nedeniyle lekelenme: Yerleştirdikten sonra, fazla adet kanını çıkarmak için parmağınızı bardağın kenarı boyunca gezdirmeniz yeterlidir.
Kabı yanlış açıyla yerleştirmek: Adet kabınızı omurganıza doğru 45 derecelik bir açıyla yerleştirdiğinizden emin olun; çünkü bu, vajinal kanalınızın en yaygın ve doğal şekli olacaktır.
Yanlış yerleştirme nedeniyle sızıntı: Bardak tampondan biraz daha aşağıya yerleştirilmelidir. Rahim ağzınızın mutlaka vajinal kanalınızın üst kısmında bulunması gerekmez. Açılı veya yan tarafa yerleştirilebilir. Ayrıca döngünüz boyunca daha yüksek ve daha düşük hareket edebilir. Kupanızın kenarı rahim ağzınızın altında değilse büyük olasılıkla sızıntı yapacaktır. Bu nedenle, vajinanızda biraz daha sıkı bir doku alanı hissederek rahim ağzınızın yerini belirlemeniz gerekir.
Hava delikleri tıkalı: 4 küçük hava deliğinin tıkalı olmadığından emin olun, çünkü bu iyi bir sızdırmazlık sağlamayı engelleyebilir.
 
Delikleri temizlemek için:
Hava deliklerini küçük bir fırçayla temizleyin.
Bardağınızı ılık suyla doldurun, avucunuzu bardağın üzerine tamamen kaplayacak şekilde yerleştirin ve hava deliklerinden su çıkana kadar tabanını sıkın, bu sırada tıkanıklıkları açın.

İlk siparişinde %10 indirim ister misin?

İstenmeyen posta göndermiyoruz! Daha fazla bilgi için gizlilik politikamızı okuyun.