Kategoriler

Kabı rahatsız edici buluyorum

Kendiniz için doğru boyutta bir kap kullanmanız ve kabın sizin için doğru pozisyonda durması önemlidir. Bazıları için vücudun bardağa ve hafif emme contasına alışması biraz zaman alabilir ve regl döngüsünün belirli günlerinde rahim ağzının aşağıya inmesi veya daha aşağıya oturması çok normaldir.

Regl kabını kullanırken rahatsızlık hissediyorsanız bunun birkaç nedeni olabilir:

  • Belki konumlandırma/yerleştirme sizin için tam olarak ideal değildir ve onu belirli bir açıyla/yukarı/aşağı bir şekilde yerleştirmeniz gerekebilir.
  • Belki vücudunuz regl kabına yeni alışmaya başlamıştır.
  • Belki regl kabını yerleştirirken/çıkarırken yanlışlıkla kendinizi çiziyorsunuz veya vajinanın içini tahriş ediyorsunuz,
  • Belki sap vajinanın dışına çıkıyor olabilir; bu durumda sapı keserek kısaltabilirsiniz.
  • Belki regl kabını çok yükseğe yerleştirmişsinizdir. Kap rahim ağzınızın altına değil de yanına yerleştirilirse, anında rahatsızlığa neden olur. Böyle bir durumda kabı çıkarın ve rahim ağzının altına yerleştirdiğinizden emin olarak yeniden yerleştirin.
  • Belki boyut sizin için doğru değildir, eğer kap açılmazsa, büyük olasılıkla kabı hissedeceksiniz ve rahat olmayacaktır. Durum buysa, lütfen destek@allmatters.com.tr adresinden iletişime geçin; bedeni ücretsiz olarak değiştirelim.

Doğru takıldığında regl kabı herhangi bir rahatsızlığa neden olmamalıdır.

 

İlk siparişinde %10 indirim ister misin?

İstenmeyen posta göndermiyoruz! Daha fazla bilgi için gizlilik politikamızı okuyun.